Nie bierz pożyczki w Vivus

Nie-bierz-pożyczki-w-Vivus

Firmy pożyczkowe oferują prosty i szybki dostęp do dodatkowych środków pieniężnych, niezbędnych w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Niestety spełnienie wszystkich wymagań pożyczkodawcy może być bardzo trudne.

Vivus Finance to spółka działająca na 11 rynkach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Swoją działalność pożyczkową w naszym kraju rozpoczęła w połowie 2012 roku. Dzięki dużym nakładom na reklamę i promocję już w pierwszym roku działalności stała się jednym z najistotniejszych graczy w segmencie mikropożyczek.

Obecnie Vivus.pl jest członkiem Związku Firm Pożyczkowych i może być traktowana jako wiarygodna, pozabankowa firma finansowa.

Kto może pożyczyć w Vivus?

Z oferty Vivus.pl mogą korzystać obywatele Polski, których wiek mieści się w przedziale od 20 do 78 lat. Co niezwykle ważne, firma weryfikuje swoich potencjalnych klientach w bazach danych Biur Informacji Gospodarczych, a także w Biurze Informacji Kredytowej. Oznacza to, że mimo uproszczonych procedur klienci Vivusa nie mogą posiadać znacznie przeterminowanych płatności i muszą wykazać się pozytywną oceną kredytową.

Oferta

Dużym atutem oferty firmy jest promocja dla nowych klientów. Mogą oni liczyć na pożyczenie nawet 1600 zł bez dodatkowych kosztów. Oznacza to, że w ustalonym terminie zwracamy pożyczkodawcy wyłącznie pożyczony kapitał, bez jakichkolwiek innych opłat. Wyższe kwoty pożyczek dostępne są wyłącznie przy kolejnym korzystaniu z usług Vivusa, przy czym kwota maksymalna, a więc 4000 zł, może być pożyczona dopiero w sytuacji, gdy z usług firmy korzystamy po raz piąty. Okres spłaty pożyczki wynosi od 1 do 30 dni, jednak firma daje możliwość jego przedłużenia.

Koszty

Koszty spłaty są zależne od kwoty pożyczki i wybranego okresu kredytowania. Przy pożyczce na 2000 zł zaciąganej na 30 dni, będziemy zmuszeni zapłacić za nią 280 zł kosztów prowizji. Wydatek ten zostanie znacznie zwiększony w przypadku przedłużenia terminu spłaty:

  • W przypadku dodatkowych 7 dni będzie to koszt 196 zł.
  • Wydłużenie terminu o 14 dni to 252 zł kosztów,
  • Odroczenie terminu spłaty o 30 dni to koszt 380 zł.

Kwota ta dotyczy pożyczki na 2000 zł i może ulegać zmniejszeniu lub zwiększeniu, w zależności od wybranych przez nas warunków kredytowych.

Czy warto?

Jakiekolwiek wątpliwości związane z możliwością terminowej spłaty pożyczki powinny stanowić sygnał, że nie jest to produkt dla nas. Poza kosztami przedłużenia spłaty możemy też narazić się na odsetki i opłaty windykacyjne, które podniosą koszt zobowiązania do niezwykle wysokiego poziomu.