Są na to potrzebne duże pieniądze

26 sierpnia
11:08 2014

Gdy dom niemal krzyczy o remont nie pozostaje nam nic innego jak wziąć się za remont pamiętając jednocześnie że remont domu nie jest remontem mieszkania i nie są to takie same koszty.

Remont domu to remont całej elewacji, to wymiana stolarki i ewentualnie dachu to du ze pieniądze i dlatego wszystko powinno się dokładnie zaplanować i przygotować finansowe do takiego remontu. Najlepiej to wszystko zaplanować w czasie zimy kiedy takich dużych prac remontowych się nie robi bowiem nie sprzyja aura. Teraz mamy taki okres i teraz poszukajmy tez środków finansowych aby na przykład wiosna czy też w lecie przystąpić do takich prac.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie odłożyć takich pieniędzy w sukurs przychodzą nam banki bowiem w ofercie kredytowej banków jest też kredyt na remont domu. Pamiętajmy jednak że teraz nie jest tak łatwo jak kiedyś o kredyt i sam kredyt na remont domu jest dość drogim dla nas wyzwaniem. To niestety nie jest ten czas kiedy o kredyty tego typu było bardzo łatwo, kiedy banki podchodziły do starających się o jakiekolwiek kredyty bardzo przyjaźnie i kiedy ten przykładowy kredyt na remont domu był w zasięgu naszych finansowych możliwości. Ale nawet teraz kredyt na remont domu można w banku dostać ale powinniśmy mieć wszystko dokładnie zaplanowane a najlepiej jeżeli bankowi przedstawimy kosztorys naszego remontu. Ale ponad to wszystko powinniśmy być dla banku partnerem, to znaczy mieć określone zdolności kredytowe, mieć określone zabezpieczenia i mieć oczywiście czystą kartę w banku informacji kredytowej.

Możemy oczywiście remont przeprowadzić sami jeżeli jesteśmy w stanie tego dokonać, ale najczęściej i najlepiej jest powierzyć remont naszego domu fachowcom. Oczywiście to również kosztuje, ale przecież nie ma takiej osoby która sama jest w stanie remontu domu czy też nawet modernizacji dokonać.