Konto dla firm w Alior Banku: wady i zalety

09 maja
10:57 2016

Rzekomo iKonto Biznes od Alior Banku ma być najlepszą propozycją na rynku dla firm prowadzących działalność w formie indywidualnej. Czy jednak iKonto Biznes od Alior Banku nie posiada żadnych wad?…

IKonto Biznes to propozycja przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jest jednak haczyk – oferta jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów biznesowych Alior Banku.

Warunki nowego iKonta Biznes

Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, jeśli przedsiębiorca:

  • zapewni średnio miesięczne saldo na iKoncie Biznes w wysokości minimum 1000 zł oraz
  • zgodzi się na komunikację marketingową.

Klienci, którzy nie spełnią tych wymogów, będą musieli ponosić opłatę za prowadzenie konta w wysokości 15 zł miesięcznie.

W ramach rachunku przedsiębiorcy mogą korzystać z bezpłatnych przelewów krajowych, m.in. do ZUS i do urzędu skarbowego. Dodatkowo właściciel konta otrzyma pakiet bezpłatnych przelewów ekspresowych typu Express Elixir oraz europejskich – SEPA.

Karty i bankomaty w iKonto Biznes

W ramach iKonta Biznes jest wydawana bezpłatnie karta debetowa MasterCard Business Debit PayPass z funkcją zbliżeniową. Poniżej prezentujemy koszty, jakie mogą się wiązać z użytkowaniem karty:

  • Za użytkowanie karty jest naliczana opłata w wysokości 8 zł miesięcznie, której jednak można uniknąć, dokonując 4 płatności za pomocą karty w danym okresie rozliczeniowym.
  • Korzystanie z bankomatów Alior Banku jest bezpłatne. Natomiast w przypadku wypłaty gotówki w innych urządzeniach krajowych, możemy liczyć na darmowe 5 pierwszych wypłat w miesiącu, każda następna kosztuje 2 zł.
  • Za korzystanie z bankomatu za granicą w ramach iKonta Biznes jest naliczana opłata w wysokości 3% transakcji, ale minimum 8 zł.
  • Przedsiębiorcy korzystający z obrotu gotówkowego mogą pięciokrotnie bez żadnych prowizji skorzystać z usług sieci PlanetCash. Każda kolejna usługa tego typu kosztuje już 10 zł.
  • Wypłata i wpłata środków finansowych w oddziale Alior Banku to koszt 0,5% kwoty transakcji, ale minimum 10 zl.
  • Wpłata gotówki za pomocą wpłatomatu firmy Euronet też wiąże się z opłatą w wysokości 0,5% kwoty, ale minimum 6 zł.

W ramach iKonta Biznes przedsiębiorca może także skorzystać z produktów powiązanych, m.in. z rachunku walutowego i oprocentowanego konta lokacyjnego, umożliwiającego wygodne lokowanie finansowych nadwyżek.