Jak zdobyć kredyt konsolidacyjny bez ubezpieczenia?

04 lutego
14:26 2017

Kredyt konsolidacyjny to dla jednych ratunek pozwalający wyjść z problemów finansowych, a dla innych sposób na szukanie dodatkowych oszczędności. Jeszcze lepiej, jeśli uda nam się znaleźć taki kredyt bez ubezpieczenia.

Klienci, zarówno osoby indywidualne, jak i firmy, niezwykle często wykorzystują różnego rodzaju kredyty do finansowania zakupów lub działalności. Wiele kredytów i pożyczek to także wiele rat do zapłaty, terminów i ryzyka, że któryś z nich przekroczymy. W trakcie spłaty tylu zobowiązań możemy też trafić na nieprzewidziane problemy lub potrzebę oszczędności. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się być kredyt konsolidacyjny, który pozwala połączyć wszystkie kredyty w jeden i nierzadko przynieść dodatkowe oszczędności. Niestety, w większości przypadków banki oferują takie rozwiązanie z obowiązkowym ubezpieczeniem, które też stanowi dodatkowy koszt, a tego przecież staraliśmy się uniknąć.

Samo ubezpieczenie nie musi być złym pomysłem, ponieważ zapewnia przynajmniej częściową ochronę w przypadku różnego rodzaju trudności związanych z koniecznością uregulowania zobowiązań wobec banku. Jego koszt stanowi niewielki odsetek całej kwoty kredytu, więc teoretycznie warto zdecydować się na taki dodatkowy wydatek. Problem pojawia się w sytuacji, gdy nasze zobowiązanie kredytowe jest krótkoterminowe lub też w momencie, gdy zakładamy, że uda nam się spłacić kredyt przed terminem. Wtedy rzeczywiście ubezpieczenie będzie zbędnym wydatkiem, którego lepiej uniknąć.

Szukanie oferty kredytu konsolidacyjnego bez ubezpieczenia będzie trudne, choć nie jest skazane z góry na niepowodzenie. Warto mieć świadomość tego, że ubezpieczenie stanowi dla banku formę zabezpieczenia spłaty kredytu, dlatego rezygnacja z niego może być dużym problemem. Na szczęście istnieją banku, które przynajmniej do określonej kwoty kredytu będą w stanie zrezygnować z zabezpieczenia lub ustanowić je w innej formie. Co więcej, nawet jeśli bank nie mówi głośno o możliwości odstąpienia od ubezpieczenia, możemy spróbować negocjować. W tym celu konieczne będzie posiadanie odpowiednich argumentów, którymi może być wyrażenie chęci na ustanowienie innych zabezpieczeń, a także dobra kondycja finansowa, która daje realną perspektywę bezproblemowej spłaty zobowiązań. Jeśli naprawdę zależy nam na kredycie konsolidacyjnym bez ubezpieczenia, z pewnością uda nam się też znaleźć odpowiednią propozycję wśród ofert banków.