Kupujemy polisę przez Internet

05 grudnia
19:15 2016

W erze cyfryzacji nie tylko banki dostosowują swoje usługi dla wygody konsumentów. Czynią też tak towarzystwa ubezpieczeniowe, oferując możliwość zakupu polis przez Internet.

Robienie zakupów przez Internet oraz rozmaite inne transakcje dokonywane drogą elektroniczną stają się z roku na rok popularniejsze. Do korzystania z Internetu każdego roku przekonuje się coraz to więcej Polaków i – co warto podkreślić – są to również osoby w starszym wieku. Poprzez globalną sieć komputerową możemy obecnie wygodnie zarówno zrobić zakupy, jak i np. kupić polisę ubezpieczeniową.

Jeszcze parę lat temu nie do pomyślenia było, że ktoś może zawrzeć umowę ubezpieczenia OC lub na życie inaczej niż bezpośrednio w placówce ubezpieczyciela. W dobie powszechnego dostępu do sieci nikogo już to nie dziwi. Zakup polisy ubezpieczeniowej przez Internet lub telefon może być korzystniejszy niż drogą tradycyjną. 

Po pierwsze – w jednym miejscu, dzięki rozmaitym porównywarkom, możemy sprawdzić wiele ofert, sprawdzić zakres ubezpieczenia oraz opinie klientów, którzy skorzystali z usług tych ubezpieczycieli. 

Po drugie – do stron internetowych mamy nieograniczony czasowo dostęp. Przez 24 godziny na dobę możemy mieć wgląd do ofert firm ubezpieczeniowych. 

Po trzecie – w przypadku umów zawieranych na odległość mamy możliwość rezygnacji z usług danej firmy ubezpieczeniowej i z jej polisy. Mamy na to aż 30 dni. 

Po czwarte – często płacimy o wiele mniej niż wtedy, kiedy decydujemy się na zakup polisy w biurze ubezpieczeniowym lub u agenta. Nie wydajemy niepotrzebnie dodatkowych pieniędzy na opłacenie prowizji.  

Choć polisę wybieramy drogą elektroniczną, to i tak najczęściej przychodzi ona do nas pocztą tradycyjną lub przynosi ją kurier. Składki również możemy płacić przez Internet, a potwierdzenie dokonania transakcji otrzymamy faksem lub na wcześniej podany adres mailowy. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji wszystko dokładnie sprawdzić i przeczytać, przede wszystkim ogólne warunki ubezpieczenia. Pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek, niedomówień i ewentualnych kłopotów.

Zakup polisy przez Internet pozwoli nam zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Dzięki temu coraz więcej osób wybiera tę wygodną formę zawierania umowy o ubezpieczenie.