Zalety bankowości elektronicznej

26 lutego
11:45 2014

Bankowość elektroniczna, bankowe systemy elektroniczne, bankomat, konto internetowe, karta płatnicza bez tych wszystkich elementów trudno dzisiaj wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Bankowość elektroniczna dała nam wiele. Nie musimy już biegnąc do banku ustawiać się w kolejce przed okienkiem bankowych i czekać godzinami na załatwienie najprostszej transakcji finansowej.

Teraz wystarczy internet i komputer i wszystko możemy drogą elektroniczna załatwić w banku. Możemy założyć konto bankowe, dokonywać transakcji finansowych przez internet, starać się o kredyt czy też założyć lokatę bankową.

Natomiast karta płatnicza pomoże nam w płaceniu za produkty i usługi a także pozwoli na zaciągniecie kredytu oraz wyciągnięciu gotówki z bankomatu. Jak wiadoma karta płatnicza różne ma odcienie i różne zabezpieczenia, ale ostatnia propozycja MasterCard jest niesamowita. Chodzi o kartę z wyświetlaczem LCD, wyposażone jest także w dodatkowe przyciski dzięki którym możemy dokonywa niektórych transakcji finansowych. W niedalekiej przyszłości taka karta płatnicza będzie nam również dostarczać informacji na temat stanu naszego konta bankowego, ilości punktów w programach lojalnościowych czy też ilości dokonanych transakcji finansowych. Prawdopodobnie pierwsze tego typu karty wejdą na rynek w styczniu następnego roku. Będą tez oczywiście o wiele lepiej zabezpieczone niż obecnie karty płatnicze. Rynek kart płatniczych wciąż zaskakuje, ale jeżeli chodzi o zabezpieczenia to najlepiej chyba zabezpieczona jest karta płatnicza z odczytem radiometrycznym linii papilarnych palca właściciela karty. Takie bankomaty oraz taki system odczytu wprowadzają już polskie banki spółdzielcze.

Należy się też spodziewać innych rozwiązań albowiem obecne zabezpieczenia nie sprawiają większych problemów przestępcom zajmujących się procederem czyszczenia kont bankowych.