Jak uważnie dobierać produkty bankowe

26 lutego
11:37 2014

Niestety coraz gorzej nam się żyje mimo, iż GUS twierdzi, że coraz więcej zarabiamy. Ale nie podaje przy tym jak lawinowo rosną koszty utrzymania, ile wydajemy na podstawowe potrzeby.

Zasada jest prosta: jak rosną koszty energii elektrycznej, natychmiast rosną ceny produktów i usług, gdy podnoszone są ceny paliw, natychmiast rosną koszty produkcji oraz ceny towarów itd. Od kiedy do naszego kraju zawitał kryzys,znacznie pogorszyła się sytuacja finansowa wielu polskich rodzin. Wiele firm nie wytrzymało skutków kryzysu i zbankrutowało inne zawiesiły swoją działalność, a ich pracownicy powiększyli grono bezrobotnych. Często takie sytuacje zdarzały się niemal z dnia na dzień, wiele osób nagle tracąc dochody pozostało z niepospłacanymi kredytami i co najgorsze brakiem perspektyw na ich spłacenie oraz znalezienie nowej pracy.

Banki natomiast nie miały zamiaru czekać, aż ich dłużnikom poprawi się sytuacja finansowa. Stąd tyle spraw oddanych do windykacji. Dobrze gdy pracę straciła tylko jedna osoba w rodzinie, wtedy budżet domowy można było skorygować, zacisnąć mocniej pasa, no i pomagał wtedy w tworzeniu domowego budżetu kalkulator wynagrodzeń. Znacznie gorzej kiedy pracę traciły dwie osoby, wówczas nie były już możliwe jakiekolwiek oszczędności, ponieważ budżet domowy praktycznie przestał istnieć. Jest to jednak najbardziej czarny ze scenariuszy i na szczęście takich rodzin nie jest wiele. Są jednak i o tych rodzinach państwo nie powinno zapominać. Im kalkulator wynagrodzeń nie pomoże, ponieważ nie mają pracy, a więc nie mają żadnych dochodów. Gospodarowanie finansami domowymi nie należy do rzeczy łatwych, a w sytuacji kiedy w rodzinie pracuje tylko jedna osoba staje się jeszcze trudniejsze. Ale są też rodziny, którym zupełnie nieźle się powodzi.I w jednym i w drugim przypadku dobrze się dzieje, jeżeli jest w rodzinie osoba, która zajmuje się finansami, która kontroluje przychody i wydatki i której kalkulator wynagrodzeń jest potrzebny do tworzenia budżetu rodzinnego. Większość jednak sięga po kredyty i dla tych banki przygotowały dość bogatą ofertę, ale o wiele uważniej też przyglądają się swoim klientom. Szukając dla siebie najkorzystniejszej oferty powinniśmy dokładnie sprawdzić ofertę co najmniej kilku banków. Dlaczego? Ponieważ kredyt gotówkowy jest najdroższym kredytem na rynku kredytów bankowych, a różnice w kosztach mogą rzeczywiście być naprawdę istotne. Często debet na koncie nie wystarcza i potrzebna jest większa gotówka, a wtedy występujemy z wnioskiem o przyznanie kredytu. Jeżeli sami nie potrafimy znaleźć dla siebie jak najkorzystniejszej oferty najlepiej skorzystać z pomocy doradców finansowych.

Firmy doradztwa finansowego dysponują dużą wiedzę na ten temat, a poza tym nie pobierają za taką usługę żadnych opłat ani prowizji. No i najczęściej firmy doradztwa kredytowego posiadają cały wachlarz ofert, analiz i prognoz.