Jest wprost niezbędny dla firm

09 lipca
11:29 2014

Jest kredytem bardzo istotnym w dobie kryzysu dla polskich przedsiębiorców.

Dlaczego jest aż tak istotny?

Ponieważ często decyduje o tym czy firma odzyska płynność finansową. Jest to kredyt obrotowy dla firm, którym jest tym bardziej istotny ponieważ jest to kredyt stricte gotówkowy.

Jeżeli firmie potrzebne są środki finansowe na rozwój, na wybudowanie hal produkcyjnych, zakup środków produkcji, maszyn itd. może wszystko to wziąć w leasing nie angażując przy tym własnych środków finansowych a jedynie firma taka płaci raty leasingowi.

Zresztą leasing jest bardziej ekonomiczna formą finansowania produktów ponieważ na przykład nie musimy kupować za kredyty czy gotówkę linii produkcyjnych a po prostu weźmie je w leasing. Natomiast jeżeli jest potrzebna gotówka bo na przykład firma traci płynność finansową chociażby z tych względów że kontrahenci nie płacą faktur, to pozostaje już tylko kredyt obrotowy, albo poszukiwania pieniądze w innych miejscach. Tych miejsc jest niewiele a banki dość niechętnie kredytują polskie firmy, nic więc dziwnego że bankrutuje aż tyle firm. Banki owszem maja w swoich oferta kredyt obrotowy a także kredyt inwestycyjny problem w tym, że najczęściej jest to tylko marketing i reklama bankowa bowiem niewiele jest banków które odważyłyby się na udzielenie takich kredytów.

Nie oznacza to oczywiście że takich kredytów w ogóle nie udzielają owsie udzielają ale tylko w skrajnych przypadkach i firma musi naprawdę dobrze się postarać aby na przykład dostać kredyt obrotowy w banku. Najlepiej jeżeli stale współpracuje z bankiem i banki zajmują się finansami firmy a z kolei przedsiębiorcy korzystają z wielu produktów bankowych.

Tak czy inaczej o kredyty dla polskich  firm jest teraz niezwykle trudno i między innymi dlatego firmy tak często korzystają z innych form finansowania