Rankingi kredytów konsolidacyjnych – czy można im ufać?

18 września
13:49 2014

Zanim zdecydujemy się na określoną ofertę kredytową, warto zasięgnąć rady w internetowych porównywarkach kredytowych. Pytanie tylko, czy są one wiarygodnym źródłem informacji?

Od jakiegoś czasu pokutuje teoria, że internetowe rankingi kredytowe tworzone są pod określone standardy. Wniosek z tego taki, że tego typu narzędzia do analizy ofert rynkowych są po prostu nie miarodajne. Czy tak jest naprawdę?

Ranking kredytów – ufać czy nie ufać?

W Internecie mamy dzisiaj gros różnych porównywarek finansowych. Większość z nich powstała stosunkowo niedawno i nie ma jeszcze wyrobionej renomy na rynku. Takie porównywarki, aby przetrwać, muszą dostosować się do pewnych standardów i pozyskać fundusze na dalszy rozwój biznesu. Wniosek z tego jasny – nie warto im ufać, ponieważ dane, które podają często są nieprawdziwe. Decydując się na zasięgnięcie rady w Internecie, powinniśmy korzystać ze sprawdzonych porównywarek, które podają rzetelne informacje.

Analiza ofert kredytowych

Mimo wszystko nie warto opierać swojego wyboru na opinii portalu internetowego. Przy tak poważnej decyzji należy zasięgnąć rady doradcy kredytowego. Najlepszym rozwiązaniem jest niezależny doradca, który posiada wiedzę odnośnie wszystkich banków i ich ofert.  Jeżeli planujemy skonsolidować zobowiązania, to symulacja w porównywarce lub ranking kredytów konsolidacyjnych całkowicie oddala nas od słusznego wyboru. Dlaczego? Z prostej przyczyny – mianowicie system nie zna naszych zobowiązań, nie jest skorelowany z biurem informacji kredytowej, a co za tym idzie nie poda nam wiarygodnych informacji odnośnie naszej sytuacji finansowej. Ponadto warto pamiętać o tym, że warunki finansowania w poszczególnych bankach są weryfikowane na podstawie indywidualnych założeń. Nie istnieje bowiem coś takiego jak uniwersalny sposób liczenia zdolności kredytowej. Jeżeli  bardzo zależy nam na analizie rankingów internetowych, to powinniśmy zwrócić uwagę na aktualność zestawień. Często bowiem porównywarki nie aktualizują swoich rankingów, a jak wiadomo, oferty w poszczególnych bankach cały czas się zmieniają.