Recenzja kredytu gotówkowego w Inteligo

01 lipca
13:30 2015

„Gdy nie masz siana, dzwoń do bociana” – głosi jedna z reklam firmy pozabankowej. Jeżeli ktoś ma sytuację awaryjną i potrzebuje nagle gotówki, niech lepiej uda się po kredyt do banku, tak jest prościej, taniej i bezpieczniej. Czy tanio będzie w Inteligo?

Na rynku kredytów gotówkowych trwa ostra rywalizacja pomiędzy bankami – wszystko ze względu na rekordowo niskie stopy procentowe NBP. W Getin Noble Bank można za darmo pożyczyć 2 tys. zł na okres jednego roku. Bank nie przewiduje żadnych odsetek ani żadnych innych kosztów. Klient pożycza 2 tys. zł i po roku oddaje 2 tys. zł. Najlepiej jednak sprawdzić tę ofertę w oddziałach banku. Ciekawe oferty ma również wiele innych banków, w tym Inteligo, który proponuje Pożyczkę Inteligo.

Najważniejsze parametry Pożyczki Inteligo

Dla klientów zabiegających o kredyty gotówkowe w bankach najważniejszy jest koszt kredytu, a dopiero później warunki kredytowania oraz spłaty zadłużenia. I to jest błąd, bowiem warunki są tak samo ważne, jak koszt kredytu. Nie należy zapominać o dopasowaniu oferty kredytowej do potrzeb i możliwości klienta. Inteligo w ramach Pożyczki Inteligo proponuje:

  • RRSO w wysokości 12,03 proc.,
  • 5 proc. prowizji,
  • maksymalnie 20 tys. zł,
  • okres kredytowania do 8 lat.

Są to zupełnie przyzwoite warunki oraz cena. Istnieje wiele ofert mniej korzystnych, w których prowizja za udzielenie kredytu sięga nawet 10 i więcej proc. i gdzie o wiele wyższa jest RRSO.

Dodatkowe informacje o ofercie Inteligo

Warto również zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat tej pożyczki, bowiem są one również bardzo istotne dla pożyczkobiorcy. Trzeba wiedzieć, że bank nie nakazuje ubezpieczenia takiego kredytu, co – jak wiadomo – zmniejsza jego koszt. Poza tym pieniądze w Inteligo pożyczamy, nawet nie fatygując się do banku. Wszystko załatwiamy przez Internet. Inteligo jest elektronicznym ramieniem Banku PKO BP, więc dostępne w Inteligo produkty są dostępne również w systemie elektronicznym, który jest tańszy i zajmuje mniej czasu.

Zacznijmy od własnych banków

Jeśli zdecydujemy się na kredyt gotówkowy, zacznijmy poszukiwania od własnych banków, czyli tych, w których mamy założone konta osobiste czy w których korzystamy z innych produktów bankowych. Banki macierzyste zawsze mają dla swoich klientów bonusy, np. niższe oprocentowanie czy lepsze warunki kredytowania oraz spłaty kredytu. Nie oznacza to, że kończymy nasze poszukiwania na ofercie własnego banku. Przy wyższych kwotach należy porównać oferty co najmniej kilku banków.